post-image

Evren Dindiren Dönmez DEİK ve Business Finland organizasyonunda Helsinki’deydi.

Türkiye Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş, Türkiye DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun düzenlediği kalabalık bir Türk iş heyeti eşliğinde 12 Ocak'ta Finlandiya'nın Helsinki kentine bir ziyaret gerçekleştirdi.

Finlandiya Kalkınma, İşbirliği ve Dış Ticaret Bakanı Ville Skinnari ile Türkiye Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş arasındaki ikili görüşmelerde iki ülke arasındaki ticari ilişkiler, karbondan arındırma, yeşil geçiş ve dijitalleşme konularında işbirliği, küresel değer zincirlerinin ve lojistiğin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliği teşvik edecek önlemlere odaklanıldı.


İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2022'de ilk kez 2 milyar Euro'yu aştı ve her iki bakan da yakın gelecekte ticaret hacmini 5 milyar Euro'ya çıkarma hedefini yineledi.DEİK/Türkiye-Finlandiya İş Konseyi, sürdürülebilir iş alanında işbirliğini güçlendirmek için Lahti'deki firmaları da ziyaret etti.


DEiK-  Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu TÜRKİYE - FİNLANDİYA İŞ KONSEYİ Başkan Yardımcısı Evren Dindiren Dönmez bu ziyareti değerlendirdi:

“Türkiye ve Finlandiya arasındaki ticaret hem Fin hem de Türk şirketleri için pek çok fırsat sunuyor. Bu harika etkinlik için DEIK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Business Finland'a teşekkür ediyorum. ARTASFin Oy şirketimizle ülkemizi ve Türk firmalarının kabiliyetlerini Finlandiya’da bir öncü olarak temsil etmekten gurur duyuyoruz.”


Bu organizasyonun detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://finlandabroad.fi/web/tur/current-affairs/-/asset_publisher/h5w4iTUJhNne/content/ministers-skinnari-and-mu%25C5%259F-discuss-fi-tr-trade-growth-opportunities-in-helsinki/384951