post-image

Güzelyalı-Dardanos İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi neden örnek bir proje olarak ziyaret ediliyor?


Öncelikle Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen, Türkiye’nin dört bir yanından çevre profesyonellerinin inceleme gezileri gerçekleştirdiği bu projeyi hayata geçirme fırsatı bulduğumuz için her zaman gurur duyacağımızı belirtmek isteriz.

Bu projede bakterilerden yararlanarak klasik aktif çamur sistemine göre daha fazla biyokütle içeren bir proses olan Sabit Film Entegreli Aktif Çamur Sistemi (İFAS) arıtım sistemi uyguladık.

-        - Tesisin düşük alan ihtiyacı, işletme kolaylığı, kokusuz ve estetik arıtma teknolojisi, şok yüklemelere karşı dayanıklılığı ve düşük işletme maliyeti gibi avantajları bulunuyor

-       -  Havalandırma havuzu içerisine entegre edilen sabit filmler sayesinde bakteriler hem askıda hem de tutunarak büyüyebildiği için dar alanda daha çok su arıtılarak daha az oksijen harcanıyor, böylelikle daha az çamur çıkıyor.

-        - Havalandırma havuzlarının üzeri bir sera gibi camla kaplı olarak tasarladık. Böyleikle havuzların üzerinde yeşil bitkiler büyüyebiliyor ve bir atıksu arıtma tesisinden çok Güzelyalı’ya çok yakıştığını düşündüğümüz bir botanik bahçesini andırıyor.

Artaş olarak 1982 yılından beri çevre için tutkuyla çalışmaya, doğru mühendislik uygulamalarıyla gezegenimiz ve ülkemiz için sürdürülebilir bir etki yaratmaya devam ediyoruz.

Öneri, işbirliği ve tüm talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

info@artas.com.tr