Artas Su Arıtma,Hava Arıtma,Atık Arıtma,Bioenerji Tesisleri

E-Bülten'e Kayıt

Katyon ve anyon degistirici reçineler, suyun içerigindeki katyon ve anyonlarin iyon degistirici reçinelerdeki H ve OH iyonlary ile yer degistirerek suyun demineralizasyonu için kullanilir. Lanxess ( Bayer) lisansi altinda  ‘akiskan yatak’ teknolojisine göre dizayn edilen demineralize su tesisleri, klasik sistemlere nazaran çok daha az kimyasal ve su kullanarak, düsük isletme maliyetleriyle yüksek kalitede demineralize su üretimi gerçeklestirir. Katyon degistiricilerin çikisinda yer alan bir degazör vasitasiyla suda olusan zayif ve karasiz asitler karbondioksit ve suya parçalanir ve karbondioksit uçurulur.
 
Bu yöntemde iyon degistirici reçineler, içi aside ve alkaliye mukavim özel kaplamali çelik kolonlar içerisinde yer alir. Artas patentli özel nozul distribüsyonu vasitasiyla, suyun ve ayni sekilde rejenerantin iyon degistirici reçinelerle homojen temas etmesi saglanarak, reçinelerin iyon degistirme kapasitesinden maksimum ölçüde faydalanilir ve minimum rejenerant tüketilir.
 
Rejenerasyon islemi asit ve kostik ile gerçeklestirilir. Rejenerasyon tesis çikisinda bulunan iletkenlik cihazindan alinan degere göre otomatik olarak baslatilir. Yer sorunu olan isletmeler için Multistep dizayni ile katyon ve anyon degistiriciler tek kolon içine yerlestirilir.